سفیران ملل
خانه / اقامت آلمان / اقامت آلمان با ثبت شرکت

اقامت آلمان با ثبت شرکت

در این مجموعه اطلاعاتی در ارتباط با اقامت آلمان با ثبت شرکت در اختیار شما عزیزان گذاشته تا ضمن رضایت بتوانید آن ها را به کار گیرید.

اقامت آلمان

حداقل سرمایه گذاری در آلمان برای اقامت گرفتن از طریق ثبت شرکت چقدر است؟

مبلغ دقیقی برای این سرمایه گذاری جهت اقامت از طریق ثبت کمپانی در نظر نداریم ( از ۱ تا ۲۵ هزار یورو ) ، ولی این به معنی عدم احتیاج به سرمایه گذاری کردن نمی باشد . بلکه بدین معنی است که شما باید سرمایه ی کافی برای راه اندازی کسب و کارتان به علاوه ی خرج های یک سال شرکتتان را حتما داشته باشید .

دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت چیست؟

قانون تاسیس کمپانی در این کشور برای اتباع خارجی این امکان را فراهم کرده که کسب و کار راه اندازی کنند و برای مدیریت آن ، اقامت المان را بگیرند . یکی از راه های راه اندازی کسب کار ، ثبت شرکت است .

اقامت آلمان

فرآیند و مراحل دریافت اقامت آلمان با ثبت شرکت چیست ؟

ابتدا مدرک های تان ترجمه شده و مورد تایید سفارت خواهد رسید . مدارک تایید شده + طرح توجیهی برای وکلای موسسه در این کشور فرستاده شده تا بعد از تایید شدن ان در اداره ی ثبت شرکت ها در ایالت مورد نظر خود ، کمپانی به اسم تان ثبت شود .

بعد از ثبت کمپانی ، حساب بانکی برای شما باز می شود و بعد از آن شما با مراجعه به سفارت ویزای سه ماهه می گیرید . سپس باید به آلمان رفته و مرحله های اولیه را انجام دهید .

آیا به اعضای خانواده هم اقامت تعلق خواهد گرفت ؟

بلی ، بعد از انجام دادن مرحله های اولیه طرح توجیهی و راه انداختن کسب و کار ، می توانید برای اعضای خانواده تان دعوت نامه ارسال کنید .

اقامت آلمان

مرحله های ثبت شرکت در آلمان

در لیست زیر خلاصه ای از چندین مرحله ی تاسیس یک کمپانی در این کشور آورده شده است .به صورت کلی موقع ثبت یک کمپانی با این مرحله ها به ترتیبی که گفته شده مواجه می شوید.

شکل قانونی : این مرحله حاوی انتخاب مدل کمپانی و تهیه ی طرح تجاری و مدیریتی است.

اسناد قانونی : تهیه ی اساس نامه ی کمپانی

اسم کمپانی : فقط نام ها خاص و غیر تجاری مجوز ثبت در آلمان را دارند. پس سفارش می شود با اداره ی صنعت و تجارت حتما هماهنگ کنید .

تاسیس : اساس نامه ها و نت های کمپانی حتما باید در اسناد رسمی به ثبت برسند . پس یک کمپانی قبل از رسمی شدن در دولت این کشور ، تاسیس خواهد شد .

حساب بانکی : افتتاح یک حساب بانکی در این کشور به اسم آن کمپانی و ایجاد سپرده ای به مقدار حداقل سرمایه لازم است و گرفتن گواهینامه ی بانکی برای انجام این کار .

اطلاعیه ی بانکی این سپرده با صورت حساب بانکی برای ارائه به دفتر اسناد مربوط به تاسیس این کمپانی ، صادر می شود .

فرستادن سند و مدرک ها : اسناد رسمی با گواهی سپرده باید برای ثبت در اداره ی ثبت تجارت محلی به دادگاه ارائه شود .

ثبت نام در اداره ی مالیات مرحله ی آخر بعد از تاسیس یک کمپانی می باشد . بعد از انجام این کار ، کمپانی تان فعال به حساب می آید و می توانید در فعالیت های تجاری شرکت کنید .

باید است توجه داشته باشید که برخی از زمینه های کاری قانونی اند و کمپانی های این کشور برای فعالیت در این حوزه ها ملزم به درخواست مجوز و پروانه ی کار از اداره ی مربوطه می باشند .

جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:
سفیران ملل
راه های ارتباطی:
دفتر تهران: 289 284-021
فکس: 5020 2842-021
آدرس کانال: safiranmelal@
پست الکترونیکی: info@safiranmelal.com

مطلب پیشنهادی

هزینه اقامت در آلمان با خود اشتغالی

افراد خارجی می توانند طبق قوانین مهاجرتی اقامت در آلمان را به صورت موقت و دایمی برای خود و خانواده دریافت کنند. برای راه اندازی کسب و کار در آلمان نیاز به ویزای