سفیران ملل
خانه / اقامت آلمان / اقامت المان ازطریق تحصیل

اقامت المان ازطریق تحصیل

به جرات می توان گفت که این کشور قوی ترین اقتصاد را در بین کشورهای اتحادیه داراست و اقامت المان ازطریق تحصیل راهی مطمئن برای مهاجرت به آلمان می باشد .

اقامت المان

شرایط تحصیل در آلمان

علی رغم رکود اقتصادی که بقیه ی کشور های اروپایی مثل اسپانیا ، فرانسه ، ایتالیا و یونان را دچار ورشکستگی اقتصادی کرده است ، کشور آلمان به عنوان کشور هدف برای پیدا کردن فرصت شغلی ایده آل در بین کشورهای اروپایی به حساب می آید .

دانشگاه های برتر و دارای رتبه بندی خیلی خوب در جهان از یک طرف و آینده ی روشن پیش روی دانشجو های بین المللی در دانشگاه های آلمان و پر اهمیت ترین نکته، مجانی بودن تحصیل در این کشور منجر شده تا این کشور به عنوان یکی از مطرح ترین کشور های جهان از نظر پذیرش دانشجو های بین المللی شناخته شود .

البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که دانشجو هایی که به دنبال گرفتن اقامت دائمی این کشور بعد از سپری کردن دوره ی تحصیل خود در سر دارند ، و پروسه ی سختی را مقابل خود خواهند داشت ، از همین جهت وکیل های این موسسه ی مهاجرتی به این دسته از متقاضی ها گرفتن اقامت دائم این کشور سفارش می کند ، تا پیش از هر گونه اقدام برای گرفتن ویزای دانشجویی آلمان ، به درستی شرایط گرفتن اقامت دائم این کشور بعد از دوره ی تحصیلی را مورد بررسی قرار دهند تا از شرایط و مشکل های موجود اطلاع داشته باشند .

اقامت المان

دانشگاه های آلمان

صرف نظر از این موضوع که آیا موسسه ای عمومی است و یا خصوصی ، اشخاص برای ادامه ی تحصیل یکی از گزینه هایی که در ادامه ی مطلب شرح می دهیم می توانند انتخاب می کنند .

دانشگاه : دوره های دانشگاه متمرکز بر دوره های علمی هستند .
دانشگاه علوم کاربرد: ارائه ی دوره های عملی درباره ی فن آوری ، پزشکی و کار اجتماعی تا کارشناسی ارشد .
این دوره ها برای آماده کردن دانشجو ها و برای ورود به کار طراحی شده اند .

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آلمان

تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور معمولا چهار سال طول می کشد و اگر دانشجو ها نمرات خوبی کسب نکنند باید دوره های کالج پیش دانشگاهی را در این کشور بگذرانند .
دانشجوی در حال تحصیل در دانشگاه سراسری شانس بیشتری برای ورود به دانشگاه های آلمان را دارد و به صورت معمول دوره ی پیش نیازی را نیاز نیست سپری کرده باشد .

اقامت المان

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و اقامت المان

کشور آلمان با در اختیار داشتن معتبر ترین دانشگاه های قاره ی اروپا در زمینه های گوناگون ، مطرح ترین کشور اروپایی در مورد آموزش می باشد ، به همین خاطر خیلی از دانشجو ها و علاقه مندان به ادامه ی تحصیل در مقاطع بالا مثل دکترا ، این کشور را برای تمام کردن مقطع کارشناسی ارشد خود انتخاب کرده اند .

اقامت المان و تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های آن

کشور آلمان مثل بقیه ی کشور های ممتاز در مبحث آموزش ، به دانشجو های در حال تحصیل دکترا ، توجه خاصی دارد و برای آماده کردن شرایط مناسب برای پیشرفت این دانشجویان راه حل های بسیار ایده آلی در نظر گرفته است .
دانشجو ها در اول کار برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا احتیاج به تائید شدن از طرف یک استاد دارند و پذیرش خود را به اتمام برسانند .
اقدام برای گرفتن بورسیه در مقطع دکترا ، لازم به انتخاب و گرفتن تاییدیه استاد راهنما است که حوزه ی فعالیت او با موضوع پرپوزال تان هم خوانی داشته باشد .
بعد از اتمام تحصیل می توانید برای اقامت دایم کشوری که در ان تحصیل کرده اید نیز اقدام فرمایید .

جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:
سفیران ملل
راه های ارتباطی:
دفتر تهران: 289 284-021
فکس: 5020 2842-021
آدرس کانال: safiranmelal@
پست الکترونیکی: info@safiranmelal.com

مطلب پیشنهادی

هزینه اقامت در آلمان با خود اشتغالی

افراد خارجی می توانند طبق قوانین مهاجرتی اقامت در آلمان را به صورت موقت و دایمی برای خود و خانواده دریافت کنند. برای راه اندازی کسب و کار در آلمان نیاز به ویزای