سفیران ملل
خانه / اقامت آلمان / اقامت تحصیل در آلمان

اقامت تحصیل در آلمان

صنعتی ترین کشور قاره ی اروپا آلمان است و در قلب این قاره است . در سال های گذشته دانشجو های زیادی برای تحصیل و اقامت تحصیل در آلمان را انتخاب کرده اند .

اقامت تحصیل در آلمان
 

تحصیل رایگان در آلمان

از معدود کشور هایی که این امکان را به شما می دهد تا رایگان تحصیل کنید کشور آلمان است . دولت این کشور با فراهم کردن امکان تحصیل رایگان در المان این کشور را به بهترین مقاصد برای دانشجویان تبدیل کرده است .

از دلیل های دیگری که متقاضیان تحصیل و اقامت در این کشور را انتخاب می کنند می توان به سطح کیفی بالای مرکز های آموزشی بازار کار مناسب بعد از تحصیل و امکان تحصیل به زبان انگلیسی و . . . اشاره کرد .

اقامت تحصیل در آلمان

افرادی که تحصیلات خود را در این جا تمام می کنند می توانند با پیدا کردن کار در این کشور به راحتی برای گرفتن ویزای کار و اقامت در کشور آلمان واجد شرایط شوند .

اقامت تحصیل در آلمان

شرایط اعزام دانشجو و اقامت تحصیل در آلمان

اگر در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل کنید هزینه های خیلی کمی آن هم فقط به خاطر اداره ی دانشگاه و ارائه ی خدمات پرداخت خواهید کرد و در حقیقت می توان گفت تحصیل شما مجانی می باشد .

دولت آلمان با توجه به ظرفیت های بسیار زیاد تحصیلی و شغلی که مهیا کرده است نه تنها برای دانشجو های بومی بلکه برای افرادی که از بقیه ی کشور های دیگر دنیا متقاضی تحصیل در این کشور هستند امکان تحصیل رایگان در آلمان را برای آن ها هم مهیا کرده است .

البته کشور آلمان ۱۶ ایالت دارد و این ایالت ها این مجوز دارند که در مواردی به طور مستقل تصمیم گیری کنند . در آخر حتی اگر دانشگاه شهریه ای از شما بگیرد . هم چنین دانشجو می تواند بلیط هایی از دانشگاه دریافت کند که این امکان را برای او مهیا می کند که از سیستم حمل و نقل عمومی رایگان بهره ببرد .

مراکز آموزش عالی فنی در آلمان

افرادی که دوست دارند با یاد گیری حرفه های گوناگون وارد بازار کار بشوند می توان تحصیل در این مرکز ها را انتخاب کنند . این امکان برای اشخاصی است که در کنار دروس تئوری آموزش عملی شغل مورد نظرشان را هم داشته باشند .

ورود به این مرکز ها به آسانی نیست و همیشه متقاضیان باید آزمون ورودی را بدهند . داشتن مهارت های زبان آلمانی در سطحی بالا برای ورود و تحصیل در این مرکز ها ضروری است .

اقامت تحصیل در آلمان

تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در المان

تحصیل در این مقطع دوره ای ۴ ساله است . برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آلمان متقاضی باید حداقل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشد.

علاوه بر این شخص باید قبولی آزمون سراسری ( روزانه و یا شبانه ) را در مقطع کارشناسی و در رشته ای در ارتباط با رشته اش کسب کند .

تحصیل رایگان در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

طول دوره ی ارشد در این کشور اصولا دو سال می باشد . برای آنکه شخص متقاضی بتواند وارد این دوره بشود می بایست مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های سراسری یا آزاد یا . . . گرفته باشد .
به طور کلی مدرک های کافی و مهم برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های آلمان در این مقطع به شرح زیر است :

  • ترجمه ی رسمی مدرک کارشناسی و ریز نمراتش
  • ترجمه ی رسمی مدرک دیپلم و ریز نمراتش
  • ترجمه ی رسمی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمراتش
  • پاسپورت فرد متقاضی که بیشتر از ۶ ماه معتبر باشد
  • مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی
  • توصیه نامه اساتید مقطع های قبلی تحصیلی
  • پروپوزال و انگیزه نامه ی فرد متقاضی
جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:
سفیران ملل
راه های ارتباطی:
دفتر تهران: 289 284-021
فکس: 5020 2842-021
آدرس کانال: safiranmelal@
پست الکترونیکی: info@safiranmelal.com

مطلب پیشنهادی

هزینه اقامت در آلمان با خود اشتغالی

افراد خارجی می توانند طبق قوانین مهاجرتی اقامت در آلمان را به صورت موقت و دایمی برای خود و خانواده دریافت کنند. برای راه اندازی کسب و کار در آلمان نیاز به ویزای