سفیران ملل
خانه / اقامت آلمان / اقامت سه ساله آلمان

اقامت سه ساله آلمان

روش های مختلفی وحود دارد تا فردی بتواند به آلمان مهاجرت کند و تابعه این کشور شود. فرد متقاضی میتواند ابتدا اقامت سه ساله آلمان دریافت نموده و سپس آن را تمدید دائمی کند.
برای این که بتوانید شهروند آلمان بشوید و تابعیت این کشور را بدست آورید لازم است که تعدادی از شرایط قانونی که خود این کشور در نظر گرفته است را رعایت کرده و با فراهم نمودن مدارک لازم و طی کردن مراحل قانونی به این امر دست پیدا کنید.
افرادی که تبعه کشور آلمان میشوند ابتدا تابعیت سه ساله میگیرند که این تابعیت معمولا قابل تمدید بوده و می توان آن را به تابعیت دائم تبدیل نمود.

اقامت

شرایط به دست آوردن اقامت و شهروندی در آلمان

در ذیل به چند مورد از این روش ها که از یک مرجع قانونی و رسمی جمع آوری کرده ایم اشاره میکنیم. سه نوع اقامت داریم که یکی از آنها را باید داشته باشید.

  • اقامت دائمی آلمان
  • کارت آبی که توسط کشور های عضو اتحادیه صادر می شود.
  • اقامت محدود، در صورتی که مطمن باشید به اقامت دائم تبدیل خواهد شد.

متقاضی که به مدت هشت سال در این کشور سکونت داشته و زندگی کرده است. مدت هشت سال از ابتدای زمانی که فرد درخواست پناهندگی بدهد محاسبه می شود و در شرایطی میتوان این هشت سال را به هفت و یا شش سال کاهش داد. شامل مشارکت فرد در کارهای انسان دوستانه و داوطلبانه و یا فراگیری زبان المانی به صورت کاملا حرفه ای و پیشرفته.
قبولی در آزمون شهروندی گزینه ی بعدی است. در این آزمون سوالاتی در زمینه حقوق شهروندی و نظم اجتماعی و قوانین پرسیده می شود. برای یادگیری این سوالات دوره یک ماه ای برگذار می شود که متقاضی می تواند در این کلاس ها شرکت نکند و خودش به صورت انفرادی خود را برای این آزمون آماده کند.
شخص متقاضی باید از عهده هزینه های زندگی خود و خانواده اش بر بیاید و از کمک های دولتی استفاده نکند.
بعضی شرایط میتواند استثنا باشد. مثال: این که فرد به طور ناخواسته و بدون این که نقشی داشته باشد از کار بی کار شود و به طور مستمر دنبال کار باشد، که در این صورت استفاده از کمک دولتی در شهروند شدن وی تاثیر نمیگذارد.
فرد نیازمند کمک تحصیلی باشد، یا مجبور به نگهداری فرزند کوچک خود شود. در این صورت کمک دولتی بلامانع است و در شهروند شدن فرد اختلال ایجاد نخواهد شد.
شخص متقاضی حتما نیاز نیست که تسلط کامل به زبان داشته باشد اما باید در حدی زبان آلمانی را بداند که بتواند روزمرگی هایش را سپری کند و در امور روزانه خود دچار مشکل نشود.
میتوان با داشتن مدرک زبان آلمانی، یا تحصیل در مدارس آلمان، و یا داشتن مدرک فارغ التحصیلی از دانشگاه ها یا مدارس آلمان این امر را به اثبات رسانید.
قانون اساسی کشور آلمان را به رسمیت بشناسد. فرد می تواند سوگند یاد کند که قانون اساسی آلمان را به رسمیت میشناسد و علیه این کشور و نهاد های قانونی آن هیچ اقدامی انجام نخواهد داد.
محکومیت قضایی سنگین نباید در پرونده شخص متقاضی ثبت شده باشد.
تا زمانی که پرونده قضایی در کشور آلمان و حتی کشور های دیگر در جریان داشته باشد نمیتواند تابعیت بگیرد و دولت آلمان منتظر میماند تا نتیجه دادگاه مشخص شود. اگر خلافی مانند قتل و اتهامات این چنینی در پرونده فرد باشد امکان رد درخواست تابعیت وی بسیار بالا خواهد بود.
واگذاری تابعیت قبلی یکی دیگر از موارد دریافت اقامت در کشور آلمان است. یعنی متقاضی اگر قبلا تابعیت کشور دیگری را داشته از آن تابعیت بیرون امده و تبعه کشور آلمان شود.
هزینه های مربوط به درخواست تابعیت آلمان را پرداخت نماید. این هزینه شامل ۲۵۵ یورو به ازای هر فرد می باشد که برای کودکان تحت تکفل به مبلغ ۵۱ یورو کاهش پیدا میکند و در صورت داشتن فرزند به تعداد زیاد میتوان درخواست تخفیف داد.

جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:
سفیران ملل
راه های ارتباطی:
دفتر تهران: 289 284-021
فکس: 5020 2842-021
آدرس کانال: safiranmelal@
پست الکترونیکی: info@safiranmelal.com

مطلب پیشنهادی

هزینه اقامت در آلمان با خود اشتغالی

افراد خارجی می توانند طبق قوانین مهاجرتی اقامت در آلمان را به صورت موقت و دایمی برای خود و خانواده دریافت کنند. برای راه اندازی کسب و کار در آلمان نیاز به ویزای