سفیران ملل
خانه / ویزا آلمان / دریافت ویزای آلمان با دعوتنامه

دریافت ویزای آلمان با دعوتنامه

توانایی مالی و گردش حساب از موارد تاثیر گذار برای دریافت ویزای آلمان هستند. همچنین داشتن دعوتنامه سرعت روند دریافت ویزا افزایش می دهد. برای سفرهای کاری و تجاری به این دعوتنامه نیازمندید.

شرایط درخواست دعوتنامه آلمان

افرادی که اقامت دائم یا موقت و دارای بلوکارت آلمان هستند می توانند برای دوستان و آشنایان خود دعوتنامه بفرستند. این افراد باید از شرایط مالی خاصی برخوردار باشند تا بتوانند وثیغه مناسب در اختیار اداره مهاجرت قرار دهند که تضمین کننده هزینه های شخص دعوت شده در زمان اقامت او باشد.این مبلغ وثیغه تا زمان خروج شخص دعوت شده بلوکه است و پس از تایید خروج آزاد می شود.

ویزای آلمان

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوتنامه آلمان

  • مدارک شناسایی شخص دعوت کننده و دعوت شونده
  • کپی مدارک شخص دعوت کننده
  • پرینت حساب دعوت کننده( اگر درآمد دعوت کننده از میزان درخواستی سفارت آلمان کمتر باشد آن شخص باید وثیقه بگذارد)
  • فرم صدور دعوتنامه توسط دعوت کننده( در این فرم که یک تعهدنامه است شخص دعوت کننده اعلام می کند که تمامی هزینه های اقامت مهمان خود را پرداخت می کند. شخص دعوت شده هم باید بعد از اتمام اعتبار وزای خوداین کشور را ترک کند در غیر این صورت شخص دعوت کننده باید هزینه دیپورت آن را پرداخت کند).

ویزای آلمان

انواع دعوتنامه آلمان

راه های مختلفی برای سفر و گرفتن ویزا آلمان وجود دارد اما اقامت در این کشور نیازمند ویزا است. دعوتنامه به شکل یک نامه است و از طرف دوستان و اشنایان و یا همکار با هدف دعوت کردن متقاضی برای کار، تحصیل، تجارت، اقامت و یا مهاجرت به آلمان است.
باید توجه داشت که داشتن دعوتنامه به معنی دریافت صد در صدی ویزای آلمان نیست و یک امتیاز محسوب می شود و این شاخصه فقط سرعت دریافت ویزا را فزایش می دهد. این دعوتنامه ها می توانند عنوان مختلفی داشته باشند ولی شش عنوان زیر متداول ترین نوع دعوتنامه هستند.

  • دعوتنامه تحصیلی
  • دعوتنامه تجاری
  • خانوادگی
  • پزشکی و درمانی
  • نمایشگاهی
  • کاری

ویزای آلمان

اخذ دعوتنامه توریستی آلمان

از پرکاربردترین انواع دعوتنامه ست. به دو صورت رسمی و غیر رسمی از سمت شهروندان آلمانی برای دوستان و خویشان خود می باشد. اگر این دعوتنامه رسمی است یعنی شخص دعوت کننده تمام هزینه های زمان اقامت شما را پرداخت خواهد کرد. سفارت آلمان نیز بعد از بررسی و تایید رابطه خویشاوندی و بررسی مدارک دعوتنامه را تاییدمی کند.

دعوت نامه غیر رسمی آلمان

برای اینگونه دعوتنامه ها نیاز به ثبت و تایید نیست. این دعوتنامه ها فقط برای درخواست ویزا آلمان است. این دعوتنامه به متقاضی کمک می کند تا با دوستان و بستگانش ملاقات کند. در این دعوتنامه نیز باید حتما اطلاعات کامل شخص دعوت کننده، اهداف سفر و مدت زمان اقامت در آن قید شود. تایپ یا دست نویس ان فرقی ندارد و حتما باید از طرف شخص دعوت کننده امضا شده باشد.

ویزای آلمان

دریافت ویزای آلمان با دعوتنامه نمایشگاهی

آلمان سالانه میزبان بسیاری از نمایشگاه های بین المللی مانند نمایشگاه اتوموبیل، فرش، مد و جواهرات و … است. به همین علت برگزار کنندگان این نمایشگاه ها برای برپایی هرچه بهتر و مجلل تر این نمایشگاه ها از شرکت های معتبر و مرتبط در دنیا که کیفیت کاری بالایی دارند دعوت به عمل می آورد.
این دعوتنامه با نام دعوتنامه نمایشگاهی برای این افراد ارسال می شود و شبیه دعوتنامه تجاری است. در این دعوتنامه مدت و اهداف سفر و دعوت باید ذکر شود.

مدت زمان اعتبار دعوتنامه آلمان

این دعوتنامه ها تاریخ انقضا دارند و تا زمانی که زمان اعتبار دارد باید اقدام به سفر کرد. زمانی که دعوتنامه شما کمتر از زمان لازم است می توانید با ارائه مدارک لازم جهت اثبات توانایی تامین هزینه های خود اقدام نمایید.

جهت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید:
سفیران ملل
راه های ارتباطی:
دفتر تهران: 289 284-021
فکس: 5020 2842-021
آدرس کانال: safiranmelal@
پست الکترونیکی: info@safiranmelal.com

مطلب پیشنهادی

اخذ ویزای آلمانی

اخذ ویزای آلمانی تضمینی

اولین مرحله برای اخذ ویزای آلمانی رفتن به سفارت آلمان در کشور است. قبل از …